fbpx
Přátelé, jsme přesvědčeni o tom, že následující petice si určitě zaslouží Vaši pozornost a podpis nejen Váš, ale i dalších.

Mimochodem se jedná i o Český Yacht Klub, jeden z nejstarších existujících jachtařských klubu v Evropě. Klub přes 120 let, budova klubu a Loděnice přes 100 let. Český yacht klub poskytuje zázemí i pro Českou asociaci námořního jachtingu a proto další rozvoj této oblasti nám není lhostejný.

https://www.petice.com/zachovani_a_oder ... u_v_podoli

V zátoce ochranného přístavu pod Vyšehradem – v Podolí je již od nepaměti centrum vodních sportů a rekreačních sportovců z celé Prahy. V současné době zde sídlí sportovní kluby Český Yacht Klub, T.J. Tatran Praha a přírodovědecká fakulta UK. V posledních letech se projevuje snaha developerů toto krásné místo využít ke stavbě komerčního projektu – postavit zde hotel s přilehlým přístavem. To by však narušilo vzhled celé zátoky, která je v památkové zóně Vyšehradu a zejména by omezilo nebo zcela zlikvidovalo sportovní činnost všech těchto klubů, rekreační sport běžných občanů i výcvik dětí a mládeže v této lokalitě, která je na území celé Prahy jedinečná a nenahraditelná. Proto se všechny dotčené kluby spojily a vypracovaly společný projekt modernizace sportovního přístavu v Podolí.
Ještě nemáte účet? Staňte se členy teď!

Přihlásit k účtu