fbpx

Sayonara


S/y Sayonara Jaroslava Berndta se převrátila. Posádka je v pořádku, ale loď potřebuje nutně opravu.

16. 5. 2012 aktualizace

Sayonara doplula do Suva Harbour. Její posádka je v pořádku.

14. 5. 2012

Při plavbě z Nového Zélandu na Fidži přišla Sayonara asi 250 NM jižně od Fidži o motor a má poškozené kormidlo. Podle informací Petra Kundraty se kormidlo poškodilo po převrácení. "Na hrubém moři došlo k poškození řetězu kormidla.
Do motoru se dostala mořská voda a při pokusech o start se spálil startér. Náhradní kormidelní páka se poškodila. Po 2 dnech dryfování Jarda alespoň nouzově opravil kormidlo. Nyní jedou k Fidži na bočák, přečkají slabší protivítr a asi od středy by se po změně větru měli opět přibližovat k Fidži. Jardin Bernt komunikuje s Fiji Navy a jachetním svazem ohledně přivlečení do přístavu. To bude možné po přiblížení k ostrovu vlastními silami," doplnil Zdeněk Žižka, který je s Jardou v kontaktu.

Zdá se, že Neptun není plavbám českých jachtařů letos příliš nakloněn. Tento rok je to už třetí loď na cestě kolem světa, která se dostala do problémů. Petr Ondráček se s/y Singou končí svou plavbu kvůli technickým a zdravotním problémům na Novém Zélandu. Pavel Jeřábek se s/y Lavinii snaží opravit na Velikonočních ostrovech.

Situaci kolem Sayonary i dalších lodí budeme nadále sledovat.

Komentáře vytvořeny pomocí CComment

Ještě nemáte účet? Staňte se členy teď!

Přihlásit k účtu