fbpx

Vážení přátelé a kamarádi.
Jak jistě víte, byl novelizován zákon o vnitrozemské plavbě a v souvislosti s tím se novelizují i příslušné vyhlášky.
Bohužel se v „Nové vyhlášce o zákazu plavby se spalovacím motorem“ objevily ustanovení, které vyprovokovaly vznik petice:
 
VRAŤTE NÁM NOČNÍ KOTVENÍ

Úvod petice následuje:
S účinností od 15.04.2015 byla schválena nová vyhláška č. 46/2015 Sb - Vyhláška o stanovení vodních nádrží a vodních toků, na kterých je zakázána plavba plavidel se spalovacími motory, a o rozsahu a podmínkách užívání povrchových vod k plavbě, která ruší zákaz používání spalovacích motorů omezeného výkonu na účelových vodních cestách jako Lipno I, Hracholusky, Nové Mlýny I a III, atd.
Na druhou stranu ale zakazuje do teď obecně platné krátkodobé kotvení v romantické zátoce na 24h mimo prostory zákazu kotvení na všech ůčelových vodních cestách jako Slapy, Orlík, Lipno I, Hracholusky a další (původní vyhláška č. 241/2002 Sb. - § 5 Malá plavidla podléhající evidenci mohou stát mimo vyznačená vývaziště a kotviště, pokud je plavidlo pod trvalým dohledem, nejvýše však 24 hodin vcelku) a nahrazuje jí touto formulací:
.. atd ..

Celý text petice je zde: www.petice24.com/vratte_nam_nocni_kotveni,
a zde máte možnost taktéž petici podepsat, vyjádřit se k ní, nasdílet petici na sítích.

Petici podporuje a také sdílí na Facebooku a jinde mnoho osob a jachtařských spolku, jako například www.jachting.info, http://krasajachtingu.cz/ a další.

Informace k záležitostem ohledně vnitrozemské plavby jsou k nalezení na stránkách Statní Plavební Správy http://plavebniurad.cz/

peticeJeště nemáte účet? Staňte se členy teď!

Přihlásit k účtu