fbpx

Nothern Light, Rolf Bjelke a Deborah Sapiro

Rolf Bjelke, narozen 1936 ve Švédsku plachtil s Northern Light na všech oceánech a na všechny kontinenty. Od 1977 je Northern Light jeho jediným domovem.
Na moři se odhalí pravda o člověku. To může být radostné překvapení nebo hrůza – jak pro tohoto člověka, tak pro ostatní posádku. Jelikož jako kapitán jsem zodpovědný za životní styl na palubě, jsem velmi důsledný, aby posádka, kterou zvolím přirozeným způsobem projevovala ohled a přátelství, respektovala způsob myšlení jiných lidí a měla odvahu otevřeně ukázat své city. Nejméně ze všeho se zajímám o to, jestli posádka umí plachtit. Naučit se plachtit je jednoduché. Naučit se bez problémů stýkat se s jinými lidmi – zvláště na malé lodi – není zdaleka tak lehké.

Rolf Bjelke

Deborah Shapiro, narozená 1951 v USA plachtila nejdále na sever a na jih než jiná žena.
Spolu s Rolfem dostala 1984 „ The Blue Water Medal of the Crusing Club of America“ za jejich 33.000 mil cestu Arktis / Antarktis.
Když Rolf byl na cestě kolem světa, na ostrově v jižním oceánu Deborah zaklepala na Northern Light. Při prvním setkání Deborah mluvila o svém snu plachtit kolem světa nejvíc na sever a na jih. Rolf měl obdobné plány. Deborah napsala do lodní knihy „My máme smlouvu s osudem.“ Mnoho velkých lásek a napínavých dobrodružství začlo za podstatně horších předpokladů.

 Deborah Shapiro


Northern Light, postavená 1973 – 74 v META, Francie je ocelový ketch, dálka 12,07 m, šířka 3,67 m, ponor 1,70 m, váha 14 tun. Konstrukce Jean Knocker.
 Northern Light 1

Northern Light 2

mapa 1

mapa 2

R e s p e k t  a  o h l e d
 
Tucnak

Zvedám svůj klobouk na počest nejlepším lidským vlastnostem. Respekt a ohled je nejdůležitější, co jsme se naučili dávat a nejcennější dary které jsme dostali na naší cestě s Northern Light. Bez respektu a ohledu se tato cesta nikdy nemohla uskutečnit.

Rolf Bjelke a Deborah Shapiro

Článek nám poslal kamarád a čestný člen ČANY,
Pavel Šulc, Sweden

Komentáře vytvořeny pomocí CComment

Ještě nemáte účet? Staňte se členy teď!

Přihlásit k účtu