fbpx

Setkání členů ČANY a všech příznivců jachtingu proběhlo v sobotu 25. března 2023 odpoledne na osvědčeném místě, v přívětivém „Klubu Kotelna”, v Praze – Strašnicích, kousek od konečné metra A.

Program setkání nabídl pět atraktivních a aktuálních přednášek, po kterých následovalo shrnutí historie 10 ročníků závodu ČANY Offshore Cup včetně informací o jeho konání v letošním roce. Setkání vyvrcholilo vyhlášením vítězů Poháru ČANY 2022, předáním ocenění vítězné posádce a informováním o Poháru ČANY pro rok 2023.

 

Sešlo se nás něco přes čtyřicet, mj. i z Moravy a z Plzeňska.

 

Aleš Bahenský podrobně popsal a dal tipy jak a kam s lodí po severní části Jadranu (Piran Izola, Terst, ústí řeky Piava, Benátky a jejich ostrovy).

 

Petr Ondráček se v přednášce Bezpečně na moři s Colregem a elektronikou věnoval zamyšlení a diskusi o konkrétních pravidlech s ohledem na to, jakou podporu jejich naplňování dává na lodích využívání konkrétní elektroniky.

 

Sofistikované numerické modely pro předpovídání počasí přiblížil ve své přednášce Martin Krátký (zmínil globání a lokální modely, jejich vazby, reálné i výpočetní parametry, cyklus neustálého zpřesňování, komentoval jejich výčet a doporučil využití pro jachting, časy aktualizací modelů např. na www.windguru.cz).

 

Zdeněk Žižka uvedl zkušenosti a praktické informace z plavby lodi Bagatela na trase Shetlandy – Orkneje – Faerské ostrovy – Island.

 

Jachtařskou literaturu nahradila za nemocné IFP Publishing nabídka z knihovny ČANY.

 

 

Vojta Harok barvitě líčil zážitky a zkušenosti při plavbě Brazílie (Salvador) – Azory na 23m ocelovém kutru Global Surveyor (kapitán s pomocníkem a 3 Češi, kteří chtěli absolvovat profesionální oceánskou plavbu).

 

Byl čas na probrání témat i povídání o přestávkách (Petr – Lynx a Martin Blagoev).

 

Mirek Markant uvedl historii deseti ročníků ČANY Offshore Cup.

 

Martin Blagoev zastoupil Petra Sládečka a vyhlásil vítěze Poháru ČANY 2022.

 

Pro Pohár ČANY 2022 si přišel Extreme Sailing Team kapitána Pavla Sehnala.

 

Martin Blagoev podal informace o Poháru ČANY pro rok 2023.

 

Komentáře vytvořeny pomocí CComment

Ještě nemáte účet? Staňte se členy teď!

Přihlásit k účtu