fbpx

    Časopis ÖSYC rakouského námořního jachtingu v č.2/2013 upozornil, že v Řecku a Turecku je již několik roků možné si u Vodafonu za 20 € zaplatit širokopásmový  přístup na internet. Zisk 2 GB je víc než dostačující pro maily a sledování počasí.  Přístup k internetu je prostřednictvím telefonické sítě téměř v každé zátoce. Je však třeba znát některé zvláštnosti.

   V Turecku zajdete do většího obchodu Vodafone, k registraci předložíte pas a za 10 € obdržíte SIM-kartu, kterou zastrčíte do USB modemu od Vodafonu (stojí 26 €). Používat jej můžete téměř po celém světě, kromě USA. Od této chvíle trvá platnost karty jeden měsíc. Chcete-li pokračovat, koupíte další.
   V Řecku dostanete Vodafone SIM-kartu k registraci zdarma. Externí USB modem od Vodafone stojí 26 € a kromě USA jej můžete použít po celém světě. Platnost zde trvá jen 15 dní. Autor doporučuje provést aktivaci v obchodu Vodafone na přineseném laptopu, ale ne každý obchod to umí. Problémy měl na Mykonosu.
   Za pravdivost těchto informací neručím, protože jsem to nezkoušel. Určitě se u nás najdou „ajťáci“, kteří vědí víc a rádi poradí. Berte to jako výzvu ve prospěch méně nezkušených.
R.H. listopad 2012

Komentáře vytvořeny pomocí CComment

Ještě nemáte účet? Staňte se členy teď!

Přihlásit k účtu