fbpx

Švédská záchranná vesta SAR

• Číslo výrobku: Baltic 5516
• Velikost: Jedna velikost 40-130 kg

SAR je záchranná vesta s větším množstvím plovoucího materiálu než běžná 50N jachtařská vesta. SAR poskytuje extra vysokou pozici těla ve vodě. SAR je vybavena integrovaným bezpečnostním pásem s nerezovým D-kroužkem, dvojitými pásy do rozkroku, dvěma velkými kapsami s fleecovým vnitřkem, z toho jedna s uzávěrem na suchý zip a jedna se zapínáním na zip, dvěma menšími kapsami na hrudi, kde jedna kapsa má píšťalku a v druhé kapse je možné např. umístit nůž. SAR je one-size-vesta a velikost se nastavuje pomocí pásu v pase a dalšího pásku na každé straně pro optimální přizpůsobení. Několik reflexů kolem vesty poskytuje vysokou viditelnost, na hrudníku jsou držáky pro nouzové světlo a VHF / rádio. SAR byl vyvinut díky spolupráci se švédskou záchrannou společností a nyní je standardní vestou SSRS. Několik dalších záchranných společností v Evropě také používá SAR.

Porovnání SAR a automatické záchranné vesty:
SAR je pasivní vesta, která při pádu do vody a po záchraně na palubě nepotřebuje jakoukoli úpravu a umožňuje ihned normální práci na lodi. SAR vesta umožňuje neomezený počet pádů do vody.
(Pavel Šulc)

Automatické záchranné vesty jsou těžší a tlačí na krční páteř, kde může být příčinou bolesti hlavy a migrény. Při pádu do vody se vesta automaticky nafoukne. Pracovat na lodi s nafouklou záchrannou vestou je obtížné. Zpět na lodi je třeba automatiku vysušit, vyměnit aktivační prvek a bombičku, kterých je třeba mít tolik, kolikrát někdo spadne do vody a nějaké navíc. Vestu je třeba vyfouknout a složit do obalu.

V roce 2013 vydala RNLI upozornění k nošení nafukovacích záchranných vest >> UPOZORNĚNÍ

(Pavel Šulc 2019)

Vesta je k dostání například na www.marine.cz, nebo www.lifejackets.co.uk či švédském serveru www.hjertmans.se a pohybuje se v době psaní tohoto článku kolem 3 500 Kč.


 

Komentáře vytvořeny pomocí CComment

Ještě nemáte účet? Staňte se členy teď!

Přihlásit k účtu