fbpx
Sobota 16.9.
Organizační tým ČANY přijel do Kühlungsbornu po 16 hodině ve dvou autech naložených vším potřebným inventářem. Z Česka jsme vyjeli za drobného deště, v marině Kühlungsborn nás přivítalo sluníčko a bezvětří. Ubytovali jsme se v zázemí poskytnutém vstřícným kapitanátem mariny.
Elan 37 Long Silver John pro tým Lanex je již připraven pro převzetí v marině a další posádky postupně připlouvají k molu B, které je vyhrazeno pro nás. Mezi prvními byly posádky Tomáše Richty, Saši Nedvědického a dámská posádka Surikaty Pavlíny Bernáthové.

Neděle 17.9.
 Den proběhl ve znamení intenzivních příprav. Postupně připlouvají ostatní posádky včetně Avaru 25 lodě Davida Krepse, se kterou se počítá jako s organizátorskou lodí (připluli v bezvětří na motor od Rujany). Během technické prohlídky lodí a registrace posádek si kapitáni vybrali svá startovní čísla. Do lodí byly postupně instalovány sledovací zařízení, aby pozice mohly být sledovány on line - www.cany.cz/souteze/offshore-cup/offshore-cup-2017/sledovani-zavodu-2017. Na molu byly nachystány bóje i motorový člun pro start. Kolem předpovědi počasí bylo nejasno, zdálo se, že stálejší vítr lze očekávat v nejbližších dnech spíše více na východ. Vzhledem k  nepříznivé předpovědi, závodní komise začala uvažovat o jiných možnostech startu.
V 19:00 byla porada kapitánů v konferenční místnosti kapitanátu. Většina kapitánů přišla dříve a debatovali kolem aktualizované předpovědi počasí. Na to navázala diskuse k možnostem startu. Nakonec závodní komise rozhodla, že definitivní rozhodnutí padne v pondělí v 7:00 ráno, kdy na operativní schůzce s kapitány na molu bude start upřesněn.
Ve 20:00 byl závod ČANY Lanex Offshore Cup 2017 oficiálně zahájen ředitelem závodu Martinem Blagoevem, hlavním rozhodčím Petrem Sládečkem a zástupcem hlavního sponzora Lanex, Tondou Koňaříkem. Stalo se tak při společné večeři s posádkami v osvědčené restauraci Steak Haus.

Pondělí 18.9.
V 6:15 závodní komise definitivně rozhodla posunout místo startu směrem na východ, poblíž mysu Darsser Ort na hranici rezervace u Ostseebad Prerow.
V 6:30 vyplula organizátorská loď Davida Krepse s hlavním rozhodčím do místa startu.
V 7:00 oznamuje ředitel závodu kapitánům rozhodnutí o posunu místa a času startu.
Do půl deváté byly všechny závodící lodě na moři a směřovaly do oznámeného místa.
Na sever na obzoru byly při svítání vidět tři výrazné lokální bouřky, které se přinesly lokální vítr, ten však záhy ustal.
Lodě připluly do prostoru startu po 13té hodině.
V 14:05 byl závod odstartován .

Řadící se a vzdalující se plachty pak viděla za úzkým písečným mysem pozemní část organizátorského týmu, která přijela autem co nejblíže pro ty, co se budou z lodi Davida Krepse vracet.  Vylodili se na dřevěném molu v malebném nouzovém kotvišti na začátku rezervace. David pak pokračoval ve své plánované plavbě do Sassnitz.

Úterý 19.9.
V úterý ráno přišla zpráva od kapitána Bryxe, že již obepluli Christiansø a vrací se zpět k cíli.


 
V marině Kühlungsborn

 
Nedělní plán

 
Příprava startovacích bójí

 
Posádky kontrolují takeláž (Milan Jedlička)


 
Posádka Surikata

 
Posádka Mirka Markata přistává

 
Tomáš Hubáček věří číslu 4

 
Petr Bryx a Tomáš Richta se vými startovními čísly


Schůzka závodní komise s kapitány


Zasedací místost v marině

 
Petr Sládeček zahajuje schůzku kapitánů

  


 

 
Oficiální zahájení závodu

 
Petr Sládeček a Martin Blagoev - ČANY

 
Antonín Koňařík - Lanex 
Surikata

 
Posádka Jirky Altmana

 
Posádka Petra Bryxe

 
Posádka Mirka Markanta

Bezvětrné ráno v pondělí, lodě odplouvají k místu startu

 


 


 


 

14:05 Start

 


 


 


 


 


 


 

(Olga Mülerová / Petr Sládeček / Martin Blagoev 19.9.2017)

Komentáře vytvořeny pomocí CComment

Ještě nemáte účet? Staňte se členy teď!

Přihlásit k účtu