fbpx
První dorazila do cíle v Kuhlungsbornu ještě za tmy opět loď kapitána Martina Seitla, který tak suverénně potvrdil vedoucí pozici v průběhu celého závodu. I druhá pozice zůstala beze změny a stejně jako v první etapě ji obhájil loňský vítěz - posádka Jiřího Altmana. O poslední místo na bedně se rozpoutal tvrdý boj mezi loděmi kapitána Saši Nedvědického a Mirka Markanta. Mirek potřeboval zvítězit o necelých deset minut a tento náskok ještě nad Rujánou udržoval. Nakonec ale dojel do cíle jen jednu minutu před mocně finišujícím Sašou a tím...

Přidat komentář (2 Komentáře)
Ve středu v 9:00 ráno proběhl start druhé etapy poblíž mysu Dueodde. Všechny lodě zde odstartovaly vyjma kapitána Stavného, který zřejmě řešil nějaké technické problémy a vyrazil za flotilou se zpožděním.  
Přidat komentář (0 Komentářů)
Přichází zpráva od Jirky Altmana, z lodi Elan 37, Long John Silver: "ahoj, mame praskly zadni steh, nahradili jsme ho  spinakrovym vytahem a pokracujeme se snizenym vykonem. jirka" Nicméně vypadá, že se se závadou vyrovnávají a nezdá se zatím, že by nějak zásadně ztratili na rychlostí. I loni měli závadu, přetržený spinakr, ale ani to jim nezabránilo doplout si pro zlatou medaili. Začíná být stale zajímavější sledovat postup lodí Baltem, situace se dramatizuje" Zpráva přišla po 16 hodině, zveřejňuji se zpožděním, neboť jsem byl mimo počitač ;-)
Přidat komentář (0 Komentářů)
Přinášíme několik fotek z úterního pozdního odpoledne ze zázemí maríny, kde rozhodně moře přálo spíše adrenalinovým sportům než námořnímu jachtingu. Rychlost větru v poryvech atakovala hranici 45 kn, slunce jen občas protrhlo olověné mraky, které přinášely prudké dešťové přeháňky. Závodní komise mezitím zpracovala detailní data zaznamenávající průjezdy pomocným cílem u Christianso a stanovila z těchto dat následující ztráty na první loď, které se budou posádkám přičítat k časům dosaženým ve finálním cíli:...

Přidat komentář (0 Komentářů)
Ráno v Naxoe na ostrově Borholm před startem u majáku Dueodde   Slunečního světla přibývá a čas startu se blíží   Cca 9:00 poblíž startovní linie u majáku Dueodde. Maják Dueode je vidět v pozadí a i další 2 závodní lodě.    
Přidat komentář (0 Komentářů)
A je odstartováno, nadšení na začátku plavby Vlny se lámou na přístavní hrázi Kuhlungsbornu Poblíž pluje loď Saši Nedvědického Lodě "schované" v Naxoe na Bornholmu Na  fotkách vypadá povětrnostní situace celkem příznivě, ale na místě se prudce mění od roztrhané oblačnosti přes silné deště až po kroupy,vše samozřejmě doprovázené silným větrem. V 16:55 zrovna kroupy velikosti hrášku.
Přidat komentář (0 Komentářů)
Ještě nemáte účet? Staňte se členy teď!

Přihlásit k účtu