fbpx


Flotila během chladné a větrné noci obeplula Bornholm a pluje po ránu stále pohromadě. Jako první projela pomocným cílem u majáku Christianso tři hodiny po půlnoci posádka kapitána Kubaczky těsně sledována kapitány Seitlem, Dvořákem a Faktorem. Dramatickou noc zažila posádka kapitána Windishe, která se dosud držela této vedoucí skupiny. Po té, co zřejmě přehlédla mělčiny severně od Christianso, nasedla na dno. Chvíli nebylo zřejmé, zda nebude potřeba požádat nejbližší lodě o pomoc. Později jsme na sledovači viděli, že posádka pluje dál a později také potvrdila, že jsou v pořádku, situaci zvládají a míří na Bornholm do přístavu Swaneke.

Skupina lodí pod vedením kapitána Eliáše, Webra a Markanta projíždějí pomocným cílem s malými odstupy kolem páté. V této skupině zřejmě projela i posádka Saši Nedvědického. Sledovač jim ale začal fungovat až ráno, kdy se jejich pozice znovu objevila v této skupině.

Vedoucí skupina obeplouvá jižní mys Bornholmu u majáku Dueodde Fyr před sedmou ranní a vydává se na cestu zpět. Je kam spěchat, vítr podle předpovědi má v noci na středu citelně padat a měnit směr na SV. Následující noc posádky zřejmě fyzicky prověří, teplota by měla klesnout až na 4°C.

Pár fotografií ze startu:
Posádka Mirka Markanta

Tento meteorologický úkaz potkali posádky cestou společně s kroupami

Ještě nemáte účet? Staňte se členy teď!

Přihlásit k účtu