fbpx
Po půlnoci netrpělivě očekáváme připlutí první posádky. V čele jasně Robert Kolín s lodí Bavaria Match 38 Martha-Maria. Tato loď protnula cílovou linii ve středu v 00:49:50 a tím definitivně přinesla odpověď na otázku, zdali bude rekord Saši Nedvědického z prvního ročníku v 2013. Rekord byl překonán o 19 minut a 5 sekund. Robert Kolín si tak vybojoval nejen první místo v letošním ročníku regaty, ale získal i ocenění Modrá Stuha udělovanou nejrychlejší lodi na této trase.
Zdá se, že na výsledek měl vliv i věk a tedy zkušenost posádky, rozhodně byl nejvyšší ze všech posádek všech pořádaných offshore cupu. Nejstarším byl Otakar Kolín, otec kapitána, „pouhých“ 72 let a i další 2 členové posádky jsou obdobného věku. Získali si náš obdiv.
Druhá v pořadí připlula téměř s hodinovým zpožděním Punta D’Oro Martina Boháče.
Souboj o třetí a čtvrté místo nakonec vyhrála posádka kapitána Petra Bryxe, který za sebou nechal posádku Saši Nedvědického s odstupem 12ti minut.
Po dalších dvou hodinách se odehrál podobný souboj mezi posádkami kapitánů Tomáše Hubáčka a Mirka Markanta. Rozdíl mezi nimi byl dokonce jen 8 a půl minuty, dříve se radovala posádka kapitána Tomáše Hubáčka.
S ránem, už za světla, připlula posádka kapitána Jiřího Altmana na celkovém sedmém místě.
Zbylé dvě posádky jsou ještě na moři. Posádky kapitána Tomáše Motala a Radoslava Ernesta. Oba bojují spolu navzájem a taky s uvadajícím větrem. Předpokládáme, že doplují někdy kolem 11té hodiny.
Všechny posádky se úspěšně vypořádaly s náročnými podmínkami plavby, byli sice unavení, ale šťastní, na lodích nedošlo k žádným závažným škodám.
Všechny posádky si ještě dlouho po připlutí vyměňovaly zážitky a samozřejmě došlo i na šampaňské a další „dobré lahve“, tak jak to má být.


Vítězná loď
10Kapitán vítězné posádky Robert Kolín
11

12

13Posádka Martina Boháče

14

15Kapitán Petr Bryx

16Saša Navědický

17Libor Stacho, Jachting info

18Kapitán Mirek Markant

19A přípitek

20Kapitán Tomáš Hubáček také slaví

21

22

23

24Ráno ti co připluli už spí

25A pluje se "odpískat"další proplutí cíle

26Loď kapitána Jiřího Altmana

27


A gratulace


28

29


Ještě nemáte účet? Staňte se členy teď!

Přihlásit k účtu